Samsung’un Dev Tableti Galaxy Tab Pro S İnceleme

Akıllı telefon piyasasında ürettiği telefonlarla Apple’ın en büyük rakibi olan Samsung aynı performansı tablet sektöründe de devam ettiriyor ve Apple ile arasındaki farkın oluşmasını çıkardığı yeni modellerle kapatıyor. Bu araya kapatmak için piyasaya en son olarak çıkardığı Galaxy Tab Pro S, Samsung’un tablet anlayışına yeni bir boyut kazandırıyor. Çünkü Samsung Tablet Pro S daha çok profesyonel kullanıcılar düşünülerek üretilmiş bir tablet.

Samsung TabPro S’i markanın diğer modellerinden ve diğer marka tabletlerden ayıran en önemli özelliği Windows işletim sistemine sahip olması. Windows 10 işletim sistemine sahip olan TabPro S altyapı olarak Intel Core Mobile altyapısını kullanıyor. Samsung bu tabletinde akıllı cep telefonlarında kullandığı Super AMOLED ekran teknolojisini kullanmış. Yanında klavyeli kılıf ile birlikte satılıyor ve 12”lik ekrana sahip olması Samsung TabPro S’e aynı zamanda 2’si bir arada notebook havası katıyor.

TabPro S’in teknik özelliklerine geçmeden önce tasarımına değinelim. Bu tabletinde kalınlık konusunda oldukça titiz davranan Samsung, TabPro S’de sadece 6.3 mm’lik bir kalınlık değeri kullanmış. TabPro S'in ağırlığı ise sadece 696 gram. TabPro S’in tasarımından devam edecek olursak ön ve arkasındaki marka isminden başka göze çarpan bir detay görünmüyor. Bu da tabletin sade bir tasarıma sahip olduğunu ilk görüşte gözler önüne seriyor. Arka kapakta göze çarpan diğer bir detay ise 5 MP’lik kamerası.

TabletPro S’in biraz da teknik özelliklerinden bahsedelim. Tabletin daha önceden Windows 10 işletim sistemine ait olduğunu söylemiştik. Cihazın işlemecisine baktığımızda ise altıncı nesil Intel Core M3-6Y30 işlemci modelini görüyoruz. Turbo çift çekirdekli işlemcinsin çalışma hızı ise 2.2 GHz. 4 GB Ram ile birlikte göz dolduran bir performans sergileyen Samsung’un dev tableti 128 GB’lık dahili hafızaya sahip.

Son olarak da cihazın pil kapasitesinden bahsedelim. 5200 mAh kapasiteye sahip bataryasıyla, firma cihazın 10.5 saate kadar pil ömrünün olduğunu belirtiyor.

Eğer tablet kullanımını en yüksek performansta yaşamak istiyorsanız Samsung TabPro S’e seçenekleriniz arasnda öncelik vermelisiniz. 

2 Serilik Bir Kitap Ateşin Ortasında & Dejavu

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 3