Başarılı Ticaretin İlk Koşulu Doğru Tasarlanmış Ofislerdir

Ofis ortamının çalışanların verimini ve ticaretteki başarıyı doğrudan etkilediği artık bilinen bir gerçek. Doğru dizayn edilmiş ofisler, çalışanlarınızın yaratıcılığını besleyip, motivasyonunu ve potansiyellerini arttırırken, iş ilişkilerinizi kuvvetlendirerek sizin de pozitif imajınızın en önemli parçası haline gelen ve başarı grafiğinizi doğrudan etkileyen faktör.

Yapılan araştırmalar, verdiğiniz hizmetin kalitesi ve ofisinizin konumu kadar,  aldığı ışık ve oksijen oranın ve dekorasyonunun  sizi müşterilenizce tercih edilir kıldığı belirlenmiş. İnsanlar her ne kadar da  “dış güzelliği” önemsemediklerini ifade etmeyi bir etik biçimi olarak görseler de, Uzun uzun verdiğiniz hizmeti, sunduğunuz ürünü inceleseler de bilinç altları tam olarak dış görünüşe ve içinde bulunduğu ortamın sağladığı görsel etkilere birinci dereceden önem veriyor.

Daha onlar bile farkına varmadan, duvar rengi seçiminizden tutun da ofis mobilyalarınızdan ve hatta bu obje ve renklerinin konumuna kadar bilinç altının onayından geçerek sizin prestijiniz hakkında “yorum ve karar” mekanizları çalışıyor.

Günümüzde bir çok şirket artık, her bir departman için o bölümün iş ruhuna en uygun renk ve ofis mobilyalarını tercih ederken, bekleme ve toplantı odalarını da albeni ve güven renkleri ile dizayn ediyor. Ve doğru dizayn başarınızı %90 olumlu etkiliyor. Çalışanlarınız için “ben buraya aitim ve ait olduğum yerde mutluyum” mesajını veren tasarımlar, müşterileriniz için “burası doğru nokta ve güvenilir yer, bu hizmeti almalıyım” mesajı taşıyan tasarımlar tartışılmaz öneme sahip. Aslında doğada bir çok canlının kendi aralarındaki ilişki ve mesajların sahip oldukları renk ve tabi tasarım aracılığıyla kurulduğu ve insanın ne kadar modernleşirse modernleşsin aslında doğanın bir parçası olduğu düşünülürse, tabiattaki “nasıl görünüyorsun” iletişiminin insan beyni için de geçerli olması hiç şaşırtıcı değil.  Kısacası duvar renklerinden ofis mobilyalarınıza kadar her şey sizin, ekibinizin ve kurumsal kimliğinizin bir yansıması. Bu yansıma müşterileriniz ve ziyaretçilerinizce en kolay alınan mesaj.

Başarı ile dizayn edilmiş bir ofis, başırılı PR yapmak, başarılı bir PR da kazançlı işlere imza atmak demektir.

İçerik Yanı Reklam 1