Modanın Nabzını Tutan Saatler

Kuşkusuz en değerli servetimiz zaman. Zorunlu olarak harcadığımız bu serveti doğru bir şekilde yönetebilmemizi sağlayan kusursuz yardımcılarımız saatler… Mitolojik bir tanrısallığın ve gücün de ayrıca imgesi olan bu muhteşem icat, bilinç altımızda bunca  mitolojik ve etimolojik asaletiyle birlikte tüm zamanlarda bir sihirbaz gibi şıklığımızın ve duruşumuzun kusursuz bir parçası olmuştur.

Tüm güngenler (saatler) gün geldiğinde şatafatıyla, gün geldiğinde sadeliğiyle yaşamımızda baş köşede yerini sabitlemiştir. İki binli yılların ilk çeğreğini çoktan yarıladığımız günümüzde sade ve evrensel tasarıma sahip saatlerin karşı konulamaz üstünlüğü modada kendini hissettiriyor. Zamanın tartışılmaz değerini ödçekle bile ölçülemez oluşunun karşısında saatler, gün geçtikçe değerli materyallerle tasarlanıp teknoloji ile bir bütünlüğe kavuşturularak zeka sahibi mücevherlere dönüşüyor.

Akıllı ve dokunmatik saatlerin yaygınlığı hızla artarken, bu sanal zekanın karşısında kadın erkek ayırmaksızın zamanı daha dokunulur kılan iri mekanik tasarımlar da kadın ve erkeklerde çokça tercih edilerek modanın tüm nabzını yelkovanında tutuyor. Kıymetli maden renklerinin (altın,gümüş,platin,paladyum) hakimiyetini bu yıl ve sonraki yıllarda giderek daha çok hissedeceğimiz saat modelleri, dört mevsim ve günün beş vaktinde kıyafetimiz ve moodumuzla birlikte kombinlenerek imajımızın olmazsa olmaz parçaları olarak karşımıza çıkıyor.

Zamanın göreceli oluşundan ötrü olsa gerek, saatler de kişiye göreceli bir modanın içinde ilerliyor. Çoğu kadın ve erkek hem dokunmatik ve akıllı saatlere sahipken, hem de iri parçalı ve mekanik saatlere sahip olmayı tercih ediyor. Hatta daha bohem veya sofistike tarzı kovalayan kadın ve erkek saatlerinde deri materyaller adeta bir klavye üstünde yeşeren çiçek kadar şaha kalkabiliyor. Öte yandan küçük dairelerle tasarlanmış minimal saatler de maskulern tarzın tamamlayıcısı olma konusunda iddiasını sabitliyor. Kısacası tüm keskin yükselişleri ile birlikte saat modası, görecesini ödçek ettiği zamana uygun olarak koruyor ve adeta dünyanın üstünde kurulu bir tahtta durmadan yükseliyor. Zamanının kıymetini bilen tüm o akıllı adamlar ve kadınlar için tahtakaledukkan onlarca saat modeliyle, zamanı çok daha verimli kullanmanız için yanınızda. Ve her zaman olduğu gibi kaliteyle ve uygun fiyatlarla…

İçerik Yanı Reklam 3