Markanızı Büyütmenin İlk Üç Adımı

Ticari işletmeye ait bir markanın başarılı olması ve büyümesi için özellikle yöneticilerin bilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bir markayı oluşturmak kadar onu büyütmek ve geliştirmek de önemlidir. İş adamları için asıl zorluk markanın büyütülmesi sürecinde başlamaktadır. 

Yeni müşteriler kazanmanın bilinen en iyi yöntemleri: Yeni pazarlara girmek ve yeni dağıtım kanallarına ulaşmaktan geçer. 
Bu Pazarları Tahtakale Dükkan, Hepsiburada, N11 ve Gittigidiyor olarak sıralayabiliriz.

Yeni dağıtım kanalları bulmak ise biraz daha detaylı açıklamamız gereken bir konudur.Ürününüzü farklı perakendecilere satarak bulunabilirliğini artırmaktır. Bir markanın büyüyebilmesi için ürünlerinin bulunabilir olması oldukça önemlidir. 

Yeni nesil alışveriş ise E-ticaret dağıtım kanalıdır diyebiliriz. Sıfırdan başlattığınız bir markayı yönetme süreci biraz sabır ister 
önünüze çıkan engellerden hemen pes ederseniz hayalinizdeki marka başlamadan bitebilir bu yüzden her zorluğa karşı göğüs germeyi bilmeniz gerekiyor.

Kendi markanızın patentini alır almaz ilk yapmanız gereken basit, kullanışlı, sade bir arayüze sahip e-ticaret sitesidir. 

E-ticaret sitesi kurarken dikkat etmeniz gereken hususlar var bunlardan birincisi, statik e-ticaret siteleri yani kendini güncellemeyen sitelerden uzak durmanız gerekir aksi takdirde işlerin hukusal boyutunu, yeni ödeme tabanlarına sahip olmayan, xml servisleri bulundurmayan ve sistemi takip etmeyen firmalar ile çalışmak sizin işlerinizi yavaşlatabilir.

Ama xml servisleri tabanına sahip diğer pazaryerlerine entegrasyon yapısı bulunan ve toplu ürün yönetimi yapabileceğiniz firmalar sizi daha ileri taşıyacaktır.

Bu Konuda tavsiye edebileceğimiz dinamik bir sisteme sahip olan KMK Bilişim Teknolojileri'nin E-ticaret Paketleri. İhtiyacınıza uygun e-ticaret paketi seçerek marka büyütme sürecinizi daha hızlı ve daha az maliyetle halledebilirsiniz.

Markanız için yapmanız gereken ikinci adım ise ''ürün çekimleri'' ürün çekimlerinden kaçınmayın, zira e-ticaret kanallarıyla dağıtmayı planladığınız ürünlerinizin profesyonel olarak resimlerini çektirmezseniz sağdan soldan aldığınız resimler markanıza zarar verebilirsiniz! Ama Profesyonel olarak çektirdiğiniz ürün resimleriniz müşterilerinize daha cezbedici gelecektir.

E-ticaret sitenizi kurup, ürünlerinizin profesyonel olarak çekilmiş resimleri ve tüm özellikleri ile beraber yükledikten sonra, markanıza ait sosyal medya hesapları oluşturarak marka tanıtımınızı ve ürünlerinizi daha büyük hedef kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Bir sonraki blog ; Xml Servislerinin Doğru Kullanılması (Toplu Ürün Yönetimi)

İçerik Yanı Reklam 1