Kahve Seçiminize Göre Kişilik Analizi

MOCHA

Eğlenceyi seviyorsunuz, yaratıcı bir karakteriniz var. Heran hayal kurup, o hayalin kahramanı olabiliyorsunuz. Aslında ilgilendiğiniz kahvenin kendisi değil, kokusundaki cazibe ve yaratıclığınızı besleyen "uçsuz bucaksız"lık hissi. Yeni bir haftada telefonunuzu yaratıcılığınızla buluşturacak enerjiyi kahvenizin sizi beslediği gibi besleyecek "ferrari" biçimli sevimli ve şık powerbankler tam da size göre.

EXPRESSO

Oldukça zeki bir karaktersiniz. Heran bir sorunla karşılaşacak kadar çölde bedevil ancak, her soruna anında çözüm üretecek kadar pratiksiniz. Dünyanın bütün yükünü omuzlarınızda taşıyor gibisiniz, haksız da sayılmazsınız. Üstelik siz bütün dünyayı anlıyorsunuz, bütün dünya ise size asla anlamıyor. Sinir bozucu olduğunuzu söyleyenler olabilir ancak kafanıza takmayın, onun yerine kulaklıklarınızı takın. Uzun saatler uykusuz kalabilen o her yere yetişmek zorunda kalan yorulmak bilmez ruhunuzu müzikle beslemenizi sağlayacak o rengarenk kulaklıklar tam da size göre. Sütünüz olmayabilir lakin renginiz kusursuz.

LATTE

Geçmişi ile geleceği arasındaki köprülerde sıksık durup balık tutmayı seven havanıza bayılıyoruz. Sizin için dünya bir süt kadar yumuşak olması gerekirsek bir kahvenin uykuya baş kaldırısı kadar sert ve anarşist. Üzülmeyin, size ve incecik düşüncelerinizi anlayacak süt köpüğü güzelliğinde insanlar her zaman var. Hiç kimse yoksa bir çocuk gülüşü size mutlu etmeye yetecektir. Fakat buna ragmen derin düşüncelerden sıyrılamadığınızı biliyoruz. Öyleyse size hem bir çocuğun gülüşünü bir tuşla getirecek, hem geçmişinizin özlemini bir alo ile dindirecek, hem de tüm bu dalgınlığın içinde “ben ne yapacaktım” sorunuzun yanıtını size hatırlatacak akıllı telefonunuzu bu kadar sevmenize şaşırmamalıyız.

CAPPUCCİNO

Hayatta mutluluk ile ilgili mottosu “bir gülücük, bir öpücük, biraz kahve ve illa ki çikolata” olanlardansınız. Çikolata ile flort halindeki bir bardak kahve kadar sıcak kanlısınız fakat bir süt köpüğünün üstüne savrulan şeker taneleri kadar vurdumduymaz olabiliyorsunuz. Sevdikleriniz bu durumdan oldukça sitemkar, özellikle de aileniz. Mutfağınıza alacağınız küçük hediyelerle kahve keyfinizi ailenizle paylaşıp, onlara aslında ne kadar hassas olduğunuzu gösterebilirsiniz. Örneğin anneniz sizden gelecek bir küçük ev aleti ile paha biçilemez bir mutluluk yaşayabilir.

SOĞUK KAHVE

Denenmişi deneyen değil denenmemişin peşinde koşmak sizin yaşam biçiminiz. Sıradanlık asla size göre değil. Sıcakla ve ruhunuzu sıkanlarla başınız dertte. Çünkü siz kimse tarafından kalıplara sığdırılamayacak kadar yaratıcı, hiçbir prangayı kabul edemeyecek kadar hürsünüz. Bu özgün tavrınız içinde modern dünyanın kelepçelerinden sıyrılmışlık hissini yaşatacak nostaljik ürünler vazgeçilmeziniz. Söz gelimi 60lar esintisi taşıyan radyolar gibi... Şunu çok iyi biliyoruz ki size kimse hiçbirşeyi zorla yaptıramaz. Özgüveninize hayranız.

FRAPPUCCİNO

Doğa aşığı keyfe keder bir karakteriniz var. Kahvenin uykunuzu yüreğinden vuran etkisini sevmeseniz de hayal gücünüzün sınırlarını kaldıran esintisi ve dondurmanın dayanılmazlığı ile birleşen lezzeti ile imkansız diye bir şey olmadığını bütün dünyaya fısıldamak istiyorsunuz. Haykırmak zaten size göre değil. Toprağa telefon eksenizi internet ağacınız olacağına inanan bir teknoloji yaklaşımınız var. Bu sınırsız dünyanız ile gerçeklik arasındaki neredeyse tek köprünüz ise size gece ve gündüzün bir ritmini olduğunu daima hatırlatan kol saatiniz. Onsuz asla olmaz diyeceğiniz birbirinden güzel kol saatleri içinde bir cennet köprüsüne bakıyor hissi yaşamanız ise sadece bir “tik”a bağlı.

TÜRK KAHVESİ

Ananelerine bağlı. Sadeliği seven, aile ve arkadaşlarla geçirilen zamanı bir çok şeyin üstünde tutan bir yapınız var. Ne kadar modern yaşama uyum sağlarsanız sağlayın, kusursuz merakınızın da ötesinde, aslında oldukça muhafazakar ve geleneksel bir yapınız var. Bir o kadar da ketum bir kişiliğiniz var. Sırlarınızın ve evinizin-ailenizin güvenliğini herşeyden üstün tutuyorsunuz. Siz yokken bile en büyük mabedinizin güvenliğini sağlayacak, üç vakte kadar kapınıza kim gelmiş ise falınıza değil telinize çıkarak teknolojiler size göre… Neyse faliniz çıksın misafiriniz diyelim :)

 

İçerik Yanı Reklam 3