İşler Eskisi Gibi Değil!

İşler eskiden daha güzeldi, artık tadı yok, herkes aynı işi yapıyor cümlelerini sık sık piyasada duyuyoruz, bunun sebebi gerçekten herkesin aynı işi yapmasından mı kaynaklı yoksa toptancıların sattığı ürün adetlerinin tatmin edici
olmaması mı? Yaptığımız araştırmalar sonucunda aslında piyasanın geçmişe nazaran perakendeleştiğini gözlemledik ve bunun asıl kaynağı herkesin aynı işi yapması değil internet üzerinden online alışveriş ve tedarikçiliğin yaygınlaşması bunun başlıca sebeplerinden biri.

Eskiden İthalatçı ve üretici firmalar yüzbinlerce ürün ithal ve imal edip ve çok geçmeden ürünlerini kısa bir sürede tüketir idi.
Ama artık sistem eskisi gibi çalışmıyor. Ürünlerin depolarda bir çöp yığınına dönüşmesine neden olan asıl sorun artık talep edilmeyen ürünlerin piyasaya ciddi rakamlarla arz edilmesidir. Rekabetin gittikçe kızıştığı pazarda eski usül ticaret ile 
küçülmeye gidileceğini gören firmalar tedbirlerini almaya başladı, yeni nesil ticaret'in artık internet ortamında ürünlerinin daha fazla müşteriye hitap edeceğini görüyor ve online alışverişte E- ticaret Sitelerinde mağazasını oluştururup ürünlerini sürekli güncelleyerek daha hızlı tüketiyor.

Türkiyenin en büyük pazarlarına ev sahipliği yapan başta, Tahtakale, EminönüSirkeci ve Beyazit daki İthalatçı ve üretici firmaların işlerini hep bir adım daha büyütmesini ve firmalara katma değer sağlamayı amaç edinen bir e-ticaret sitesi olan tahtakaledukkan.com geliştirildi. Sadece yukarıda belirtilen konumdaki ithalatçı ve üretici firmalar tahtakaledukkan.com'da Ücretsiz mağazasını oluşturup ürünlerini toptan veya perakende olarak listeliyor. Ayrıca online satışa dahil olmayan firmalar da showroom kategorisinde ürünlerini  sergileyebiliyor. 

Sürekli çek ile senet ile borç ile uğraşan firmalar alacaklarını tahsil etmenin peşine düşmekten iş yapamaz hale geliyor, ama yeni nesil ticaret'te
internet üzerinden satılan ürünlerin ödemeleri peşin alınıp, Güvenli E-Ticaret Sistemlerinin havuz hesabında bekletilir ürün alıcıya ulaştıktan sonra ödemeler güvenilir bir şekilde satıcıların hesabına nakit transferi sağlanır.

Her sene sonu talep görmediği için firmaların deposunda çürümeye yüz tutan ürünleri ve değeri yüzbinlerlece liraya tekabül eden zararın önüne geçmek için tahtakaledukkan.com ''Talepte Bulun'' sistemini geliştirdi. sürekli kendini yenileyen ileriye dönük hamleleri ile piyasanın şahdamarı olacak, bu oluşumda yer alan firmalar kadar alışveriş yapan müşterilerde bir o kadar şanslı çünkü doğrudan üreticisinden ve ithalatçısından en uygun fiyata istediği ürüne sahip olabiliyor ve sonuç olarak alan memnun satan memnun oluyor :)

İçerik Yanı Reklam 2