En Düşük SAR Değerine Sahip Telefonlar Hangileri?

En düşük SAR değerine sahip telefonları sıralamadan önce SAR’ın açılımına kısaca değinmekte fayda var diye düşünüyorum. SAR (Specific Absoration Rate) değeri, en anlaşılır şekilde açıklamamız gerekirse akıllı telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarını simgelemektedir. Yani bir akıllı telefonun SAR değeri ne kadar düşükse vücuda yaydığı  radyasyon miktarı da o kadar düşüktür.

2016 yılı piyasasında yer alan akıllı telefonlar arasında en düşür SAR değerine sahip telefon Galaxy S7 Edge. Bu yılın Samsung’un akıllı telefon pazarındaki amiral gemisi olan telefonun SAR değeri ise sadece 0.264W/kg. SAR değeri düşük telefonlar arasında ikinci sırayı Asus ZenFone 3, 0.278W/kg’lik değer ile alıyor. Üçüncü sırada ise yine bir Samsung akıllısı var. Samsung’un A serisinin orta segment telefonu olan Samsung Galaxy A5 0.290W/kg’lik SAR değerine sahip.

Biraz da SAR değeri en düşük olan Samsung S7’nin özelliklerini inceleyelim.

Samsung S7 Edge

157 gr’lık ağırlığa sahip Samsung’un amiral gemisi, 5.5 büyüklüğünde Süper AMOLED ekrana sahip. Şık tasarımı sayesinde kullanıcısına ayrı bir kullanım tecrübesi veren S7 Edge, 2,3 GHz Quad Core + 1,6 GHz Quad Core işlemci kapasitesine sahip.

Batarya konusunda da kullanıcısını üzmeyen Samsung S7 Edge 3500 mAH’lık bataryaya sahip. Arkasına 13 MP, önünde ise 5 MP’lik bir kamera çözünürlüğüne sahip telefonda fotoğraf çekmek ayrı bir zevk vermesinin yanı sıra, otomatik fotoşop özelliği ile de fotoğraf çekinmeye fobisi olanlar için de adeta vazgeçilmez gibi görünüyor. 

Halkın Prensesi'nin Acıları
İçerik Yanı Reklam 1