Casper VIA V8 Özellikleri

Son zamanlarda televizyon ekranlarında çok sık karşımıza çıkan Casper’in en son modeli VIA V8 yeni bir akıllı telefon almak isteyen yada akıllı telefonunu yenilemek isteyenlerin en çok merak ettikleri akıllı telefon modelinden bir tanesi olmayı başarmış gibi görünüyor.

 

Casper VIA V8’in rakiplerine oranla bu kadar merak uyandırmasının en önemli sebebi ise üstün özelliklere sahip olmasına rağmen fiyatının çok uygun olması. Öyle ki bu özelliklerde bir başka marka telefon ile fiyat olarak arasında en az 700-800 TL arasında bir fark var diyebiliriz. Yani başka bir rakip markada bu özelliklere sahip bir telefonu 1700-1800 TL’ye alabilirken, Casper’ın göz dolduran bu akıllı telefonun fiyatı sadece 999 TL.

“Bildiğiniz telefonlar 8 ile çarpın” sloganıyla piyasaya çıkan Casper’ın amiral gemisi, 8 sayısına olan güvenini sekiz çekirdekli olmasından kaynaklı olmasından alıyor. Gerçek Turbo sekiz çekirdek işlemciye sahip V8w’in işlemci hızı ise 2 Ghz. İşlemci’den söz açılmışken belleğini de söylemeden kamera özelliğine geçmeyelim. Casper VIA V8, 2 GB RAM’lık bir belleğe sahip.

 

Casper VIA V8’in göz dolduran ve kullanıcına “Gerçekten çok iyi” dedirten bir başka özelliği ise ön ve arka kameralarının piksel kalitesi.  İşlemci de olduğu gibi kamerada da cömert davranan Casper, VIA V8’de 16 MP ön ve 8 MP arka kamera kullanmış.

 

Telefonun bu kadar teknik özelliklerinden bahsetmişken biraz da tasarım ve ekranına değinelim. 5” Full HD IPS ekrana sahip VIA V8, Inch başına 441 px çözünürlük sanuyor. Metal çerçeveye sahip Casper’ın bu akıllı telefonunda arka kapağı da Mikro partiküllerle güçlendirilmiş arka cam yüzeye sahip. ClearMotion teknolojisi ile de  akıllı video iyileştirme özelliği bulunan Casper’ın ekonomik devinin ses sisteminde ise YAMAHA ses güçlendirici bulunmaktadır.

Casper Via V8 Yedek Parçaları İçin Tıklayın.

Gölge - Cem Şahin

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 3