Blue Diamond Ekran Dayanıklığı İle Ultron X1 4.5G

Her başarı denemeye karar vermekle başlar. Bugün denemeye karar vermiş biri, daha doğrusu bi marka hakkında yazacağım; Türkiye’de çok satan yabancı sermayenin mobil cihaz markaları arasından sıyrılıp bir dünya ekolü olmayı amaçlamış Ultron Mobile.  

Geçtiğimiz kış “Ceviz Kıran Telefon” diye bir efsane dolandı durdu, “adamlar telefonla çivi bile çaktılar hiçbişey olmadı hacı” diye özellikle üniversite öğrencilerinin dilinde dolaşan bir isimdi Ultron Mobile. “Vauv!” dedim, iddialı ha! Öyle ya, Ultron adını biz yıllarca Yenilmezler’de duyduk. Büsbütün bir efsaneden adını alan telefondan beklentim de haliyle epeyce yükseldi.

Ultron Adının Eti/mit/olojisine İnelim Dedim
Telefonun teknik incelemesine başlamadan önce, anlatımı epey uzun sürerse de kısaca Ultron efsanesine değinmek isterim. Örümcek Adam, Kaptan Amerika gibi çizgi roman efsanelerinin de yaratıcısı Marvel Comics’in Yenilmezler’inde Hank Pym tarafından üretilen kahramandır Ultron. Kendini ve bedenini sürekli yenileyen, dönüştüren,  bedeninin iskeleti  Adamantiyum* isimli kırılmaz ve kesilmez efsanevi alaşımdan yapılan yapay zekadır. Sürekli kendi kendini yenilediğinden, her bir bedeni diğerinden farklıdır ve bedenlerinin tümünde ihtiyacı olan yeni özellikleri de oluşturur. Her bedeni diğerinden farklı fakat o her bedeniyle uyum içindedir. Yenilmezler’in karşı Yenilmez’i Ultron, küresel Y nesil insanının kafasındaki en tilt, en muazzam güç karakteridir. Kurgularında kötü tarafta yer alsa da trajik bir insan hikayesini bilincinde barındıran bu robotik gücün adının bambaşka bir platformda kullanılması, belki de batı sermayesinin karşısında, batı sermayesi gözüyle, Anadolu sermayesinin hırçınlaşan duruşunu imgelemesi içten bile değildir.

Blue Diamond Ekran Teknolojisi
Gelgelelim biz yeniden Ultron Mobile’a... Adeta adına münhasır duruşunu kanıtlamaya ant içmiş gibi, Türkiye’de başka bir cihazda olmayan Mavi Elmas isimli ekran teknolojisi ile, 2016 Ocak’ında akıllı telefon müşterilerinin deneyimine sunuldu. Mobil cihaz pazarında toza neme dayanıklı telefon algısının çok ötesinde, artık giderek önem kazanan darbeye karşı yüksek dayanıklılık özelliğine sahip ilk telefon olarak online pazarda yerini aldı. Blue Diamond Ekranlarda ülkemizde bir öncü marka olan Ultron’un, Adamantium’u andıran bu özelliğini sürekli yenileyerek koruyacağını ve bir simultane unusuru olarak kullanacağını düşünüyorum.

Zerafetini Gücünden Alan Telefon
Kulakta “çivi çakıyor” deyince oluşan katı ve kaba bir imaj olsa da aslında hiç de öyle değil. Ultron X-1 çelik kasası ve Blue Diamond ekranıyla sayesinde dayanıklı olmanın yanı sıra kozmetik olarak da avantajlı bir telefon. Kolay kolay çizilmiyor ve ekranı her zaman bir mücevher gibi parlak. Yalnızca 8.8 mm kalınlığındaki bu telefona dokunduğunuzda, sadece sizin ona değil, onun da size dokunduğunu hissedebilirsiniz. Hatta ben az önce kalın mı yazdım? Ayıp ettim.

4.5 G İle Hızlı İnternetin Keyfini Çıkarın
Şimdilerde Turkcell tarafından satışa sunulan Ultron X-1 akıllı telefon 4.5 G uyumlu ve LTE alt yapısına bütün telefonlar gibi son derece hızlı, kesintisiz bir internet deneyimi sunuyor.

Ultron X-1 4.5G ile Anı Yakalayın
Ultron X-1 13MP arka kamera, 5MP ön kamera ve bir çok üst segment telefona bile henüz gelmeyen çift flash özelliği ile klişelerin üstünde bir fotoğraflama deneyimi sunuyor. Algılaması da son derece yüksek olan Ultron X-1 elle hızlı odaklama, yüz tanıma, otomatik odaklama gibi özellikleri ile de kullanım konforunu tamamlıyor. Şimdi çekime hazırsınız.

Android Marshmallow 6.0 İşletim Sistemi ile Yenilenin
Ultron Mobile adını duyduğum ve ilk baktığım günden bu güne geçen sürede beni bu yazıyı yazmaya ikna eden en önemli şeylerden biri belki de bu. Bu yılın başında Kit Kat 4.4 işletim sistemi ile satışa sunulan ilk Ultron X-1’den sonra işletim sistemi güncellemesine giden ve yeni üretilen Ultron X-1 serilerini de Marshmallow 6.0 işletim sistemi ile sunan marka, adına yakışan gelişim ve dönüşümün peşinden gideceğini bu çıkışıyla açıkça ilan etti diyebilirim. Ultron, efsanesindeki gibi yeniliğe ve dönüşüme, duygulara ve kendisi ile kurulan iletişime son derece önem veren bir marka olmaya ve öyle kalmaya aday.

Güçlü ve Yüksek Performansın Keyfine Varın
1.3 Ghz 4 Çekirdekli işlemcisi, 2 GB RAM kapasitesi ile son sürüm uygulamaları, üst düzey oyunları zorlanmadan, kasmadan, kesintisiz yüksek performans deneyimi sunuyor. 16GB dahili hafızası ve 64GB’a varan arttırılabilen hafıza imkanı ile  anı kaçırmadan yaşayıp, anılarınızdan ödün vermeyen depolama keyfi sunuyor.

Ultron X-1 4.5G İle Yarı Yolda Kalmayın
Yüksek işletim sistemine sahip olmanın ve son teknoloji uygulamaları kaçırmamanın, her zaman güncel ve ulaşılır olmanın elbette bir bedeli var. Onun da bedeli her yoğun tempoda olduğu gibi enerji. Ultron X-1 2800mAh gücünde bataryası ile de iddiasını koruyor. Bu da kullanıcısına 220 saate kadar bekleme ve 10 saate kadar konuşma imkanı sunuyor. Gün içinde şarjınız bitse bile Li-ion hızlı şarj özelliğine sahip bataryası ile kısa sürede şarj olarak iletişiminize devam etmenizi sağlıyor ve sizi yarıyolda bırakmıyor.

True HD Ekran ile Görüşünüz Netleşsin
5″ erkan büyüklüğü, 720x1280 ekran çözünürlüğü, 16M ekran renk çözünürlüğü, True HD LCD ekran özelliği sayesinde görüntülü konuşmalar, filmler, oyunlar, videolar artık daha net. Segmentindeki bir çok telefondan daha canlı bir renk deneyimi sunuyor.

Nabzınız Ultron X-1 4.5G’ de Atıyor
Kullanıcısının deneyimlerini ve sağlığını eş düzeyde önemseyen Ultron, kalbinizi de yakından takip ediyor. Telefonun ön panelinde bulunan nabız sensörüne dokunduğunuzda kalp atış hızı sensörü devreye girerek nabızınızı ölçüyor.

Ultron, adının çağrışımları, tüm özellikleri ve kullanım deneyimi ile, batıya karşı doğu teknolojisi muazzam bir güç olarak ortaya çıkıyor diyebiliriz. Her başarı denemeye karar vermekle başlar, Ultron denemeye karar verdi ve başladı. Dünya devlerine karşı yarışmak bir Donkişot hikayesi değildir Sançopanza! Gerçekten iyi birşey yapıyorsak Apple yada Samsung kadar hatta daha büyük olmamamız için hiçbir neden yok. Alaş Türkiye'den de böyle büyük markalar çıkacak. İnanıyoruz Ultron Mobile, yolun açık olsun.

*Güney Afrika’da bulunan bir maddenin eritilmesiyle elde edildiği var sayılan hayali maden alaşımıdır.

 
İçerik Yanı Reklam 1