Akıllı Telefon Kullanıcıların Vazgeçilmezi PowerBankler kaç kez şarj ediyor?

Akıllı telefon piyasasında firmalar her ne kadar işlemci çekirdek sayılarını artırsalar, kemara çözünürlüklerini genişletseler de batarya konusunu ileri bir noktaya taşımak konusunda ne yazık ki kaplumbağa hızındalar. Durum böyle olunca da akıllı telefon kullanıcıları kendilerini ya prizlere mahkum bırakmak zorunda kalıyorlar ya da çareyi powerbank cihazlarda arıyorlar.

Akıllı telefon kullanıcılarının kara gün dostu olan powerbankler ilgili kullanıcıların aklında sorular da yok değil aslında. Bu sorulardan en önemlisi ise Powerbank cihazlarının telefonun bataryasının ömrünün kısaltıp kısaltmadığı yönünde. Konuyla ilgili internette kısa bir araştırma yaptığınızda göreceksiniz ki farklı farklı tecrübeler edinen yüzlerce kullanıcı var. Dolayısıyla bu da Powerbank cihazları hakkındaki bilgi kirliliğini artırıyor. Lafı daha fazla uzatmadan söyleyelim; Powerbank kullanımının akıllı telefonunuzun bataryasına herhangi bir zararı yoktur. Çünkü bu cihazlar aslında çok basit bir çalışma prensibi üzerine kuruludur. Nasıl  ki duvardaki bir enerjiyi bir elektrik olarak veriyorsa, powerbank da içinde tuttuğu enerjiyi başka bir cihaza veriyor. Yani burada bir powerbank aslında tam da duvardaki priz görevini görüyor.

Powerbank’ler hakkında merak edilen diğer en önemli konu ise bir powerbank cihazının cep telefonunu kaç kez şarj edeceği yönündedir. En baştan söyleyelim ki bu durum hem powerbank cihazınızın hem de telefonunuzun bataryasına göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Bu yüzden bu hesaplamayı bir örnekle yaparsak çok da doğru sonuçlar elde edebiliriz.  Örneğin 30.000 mAH’lık bir powerbank cihazı aldınız. Akıllı cep telefonunuzun batarya kapasitesinin ise 3000 mAH olduğunu düşünürsek burada 30 bini 3 bine böleceğiz ki bu da bize 10 sonucunu verecektir. Yani Tam kapasitede 30000 mAH powerbank 3000 mAH bataryaya sahip bir akıllı telefonu 10 kez şarj edebiliyor. Tabii burada hem powerbank’in tam dolu olması gerekiyor. Zaman içinde bu rakam düşebilir bunun nedeni ise tıpkı cep telefonu bataryalarında olduğu gibi, powerbank cihazının içindeki enerji depolama birimlerinin yıpranmasıdır. Ancak zannetmeyin ki bir powerbank sadece birkaç ay dayanır. Ortalama kalitede bir powerbank cihazı bile en az 2 yıl garantilidir. 

Hem uygun hem kaliteli bir powerbanka ihtiyacım var diyorsanız durmayın tıklayın! 

Marputçular İş Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir?

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 1