Aç Kalmadan Hızlı Ve Sağlıklı Zayıflamanın Yolları

Bir dönem wellness sektöründe tanıdığım genç bir kadın “Ne yiyorsan osun” demişti. Ne yiyorsan osun! Yalnızca yediğin değil, içtiğin, soluduğun ve duyduğun hatta konuştuğunsun. Kilolarından kurtulmak için çözüm arıyorsan, formda ve fit bir vücuda kavuşmak istiyorsan önce bu vizyonu görmelisin.  Eğer yanmış, yakılmış, işlenmiş, şişirilmiş, kabartılmış, raflarda uzun zamanlar beklemeye bırakılmış yiyecekler yiyorsan, diri, doğal, formda ve taze bir bedene sahip olmayı beklememelisin. İdeal kiloda, ideal bedene sahip olmak için öncelikle yapman gereken şey “diyet ve rejim” kavramlarının özünü anlaman. Yani “diyet nedir-diyet ne değildir?” “rejim nedir-rejim ne değildir?” sorularının doğru yanıtlarını bulman kolay ve sağlıklı zayıflamak için ilk koşulun. 

 

Diyet ve rejim kendine aylarca, günlerce, saatlerce süren açlık cezaları kesmen demek değildir. Peki diyet nedir o zaman? Diyet bir canlı organizmanın tükettiği yiyecekler toplamıdır. Aslında senin yediklerinin bütünüdür, bir çin işkencesi değil... Eğer bunu farketmezsen diyet yaparak kilo vermeye çalışırken aksine alırsın. Rejime gelince, rejim bir şeyi yönetme düzenleme biçimindir. Beslenmeni tek tip ve çekilmez hale getirirsen kendi bedenine karşı diktatör olursun, oysa ki bedenini dinlemeyi ve onun ihtiyaçlarına kulak vermeyi öğrenmen gerekir.   Unutma, kilo aldıysan  sorumlusu sensin, bedenin asla değil. Bu yüzden diyet ve rejim  adı altında doğru bildiğin tüm yanlışları kafandan silip atmanı öneririm. Zayıflamak için bedenine kulak ver,  bedenini sev, “diyetini” doğru bir “rejim” ile şekillendir.  Ve iyi bir müzikle ruhunda bütünleştir.


 Bugünü kendine bir milat ilan et ve eğer henüz sahip değilsen öncelikle her hafta haftanın aynı günü üzerine çıkıp bedenine rakamlarla bakmana, sonra da o rakamları sevgiye dönüştürmene yardımcı olacak baskülmutfağına ve yemeğine bir biskolata erkeği kıvamında doğru yönetimi getirecek tartı satın al. Bunun için tahtakaledukkandaki baskül-tartı seçeneklerine göz atmanı öneririm. 
 

Şimdi de ister kulaklığını tak, ister hoparlörünü aç, ister radyodan dinle ister telefondan farketmez,  kendine sana güzel duygular hissettiren ve ruhunu doyuran bir müzik armağan et. Ve bir sonraki blog yazılarımı bekle. İşte orada sana nasıl 55 kilodan 86 kiloya çıktığımı ve sonra nasıl 86 kilodan 57 kiloya zayıfladığımı ve yıllardır ideal kilomda nasıl kolayca kaldığımı anlatacağım. Zayıflama çaylarından, formda tutan yiyeceklere, sporsuz bu formunu nasıl koruyabileceğine, eğer ben spor da yapmak istiyorum diyorsan hangi kolay egzersizlerle sımsıkı ve dümdüz bir vücuda sahip olabileceğine ve hatta müzik dinleyerek bile nasıl zayıflayabileceğine değineceğim. Ve sana hem önümüzdeki kış günlerini hastalanmadan geçirmene hem de her yiyip içerek, hap ya da ilaç kullanmadan, aç kalmadan yağlardan kurtulmana yardımcı olacak bir çok sihirli zayıflama formülünün tarifini vereceğim.  


 Nasıl zayıflarım, bu kilolarımdan nasıl kurtulurum diye üzülme, artık burada, tahtakaledukkan’da hep yanında olacak bir rehber var.

İçerik Yanı Reklam 3